Історія благодійного фонду «Їжа Життя»

  
Все почалося ще в далекий 1972 рік. А. Ч. Бгактіведанта Свамі Прабгупада, ачар'я-засновник Міжнародного Товариства Свідомості Крішни, побачив дітей, яким для підтримки свого життя доводилося постійно битися з вуличними собаками за шматок хліба. Тоді він сказав: «Подивіться, як вони зголодніли. Господь — це наш батько. Там де є батько, діти не повинні голодувати. У радіусі 10 миль навколо наших храмів не повинно бути жодного голодного».


У 1974 році Міжнародне Товариство Свідомості Крішни для роздачі безкоштовних обідів організувало спеціальну програму, яка з часом переросла в цілий благодійний фонд «Їжа Життя».

                                                

  Shrila Prabhupada

 

Пища жизни в Чечне
Активна діяльність цього фонду відома самовідданістю своїх волонтерів навіть в найгарячіших точках нашої планети. Вони були серед перших під час ліквідації наслідків землетрусів в Спітаку (Вірменія), Нефтегорську, Західній Бенгалії і на Сахаліні, а також в зонах військових конфліктів у Сухумі, Чечні, Інгушетії та Югославії.

Ось так щире бажання допомагати іншим знаходить могутність у служінні нужденним. Чому так? Тому що в серці кожної людини, якщо не горить яскравим полум'ям, то точно тліє, щире бажання допомагати іншим у важкі хвилини. Благодійний фонд «Їжа Життя» успішно робить це вже протягом багатьох років. І свідченням ефективності та щирості діяльності нашого фонду є той факт, що на даний момент благодійний фонд «Їжа Життя» являє собою цілу всесвітню мережу локальних благодійних фондів.

Hare Krishna Food for life

 

Історія благодійного фонду «Їжа Життя» в Україні


Що стосується України, то благодійний фонд «Їжа Життя» почав свою діяльність в 1993 році у місті Києві. Дана ініціатива була одразу підтримана місцевою владою, що надала у безкоштовне користування фонду цілу столову за адресою вул. Туровська, 29. У період з 2000 по 2008 роки їдальня перемістилася в будинок на вул. Новомостицькій, 2.

За весь час існування фонду «Їжа Життя» в Україні було відкрито понад 30 центрів роздачі безкоштовної їжі. Найбільші з них в Києві, Дніпропетровську та Сімферополі.

Було роздано понад 1,5 млн безкоштовних вегетаріанських обідів.Зараз, що стосується Києва, щотижня ми розвозимо гарячі обіди для малозабезпечених киян на мікроавтобусі, а також регулярно проводимо щорічні благодійні акції.

Якщо Ви бажаєте внести свій внесок у цю благородну справу і відчути смак безкорисливості, то детальніше про це ви можете дізнатися у статті «Ваша активність у фонді».